کانگن ابزاری است که آب نوشیدنی خوشمزه و خوش طعمی را  ایجاد می کند. این ابزارها فقط شیر آب را فیلتر نمی کنند بلکه آنها از طریق الکترولیز، آب یونیزه قلیایی و اسیدی نیز تولید می نمایند. این نوع آب ها برای اهداف مختلفی اعم از نوشیدن ، پختن ، زیبایی و نظافت مورد استفاده قرار می گیرند.

مشکلات موجود در مصرف آبهای نوشیدنی

water tap

آب لوله کشی (شهری)

آب لوله کشی نسبت به نوشیدنی های غیر الکلی (نوشابه ، شربت ) سالم تر می باشد.  اما بر طبق تحقیقات زیست محیطی در سال ۲۰۰۴ ،  تعداد ۳۱۵ آلاینده در آب های لوله کشی آمریکا یافت شد که بیش از نیمی از این آلاینده ها می تواند در دهان هر شخصی به راحتی وجود داشته باشد.

وجود آلاینده ها در آب های شهری این سوال را در ذهن عموم مردم ایجاد می کند که آیا آب های لوله کشی به میزان کافی سالم هستند؟   بر اساس همین حقایق جای تعجبی نیست که تقاضای خرید آب کانگن مدام افزایش پیدا کند.

Reference - EWG


water bottled

آب های بطری (آب های معدنی)

آب های بطری لزوما از آب های لوله کشی سالم تر نیستند. در واقع هیچ تضمین و مدرکی وجود ندارد که ثابت کند آب های معدنی سالم تر از آب های لوله کشی هستند . تنها تفاوت آب های معدنی، وجود املاح معدنی و قیمت بیشتر آنها است.

۴ سال مطالعه و تحقیق که توسط انجمن زیست محیطی بر روی 3/1 بطری های آب صورت گرفت نشان داد  که درصدی از آلاینده ها در آب های معدنی وجود دارد . آب های داخل بطری می توانند اسیدی نیز باشند و بر روی pH بدن تاثیر بگذارند .  همچنین بطری های پلاستیکی و یکبار مصرف می توانند بر روی اکوسیستم و محیط زیست تاثیرات مخربی داشته باشند.


Reference - NRDC | Contaminants Found in Bottled Water


water ro

Reverse osmosis water (اسمز معکوس)

  • یک فرایند فیلترینگ است که به صورت مخزن های آب در مناطقی که آب شهرداری دریافت نمی شود استفاده می گردد. مشکل این روند این است که مواد شیمیایی خطرناک مانند آفت کش ها ، علف کشها و کلر که از نظر مولوکولی از آب کوچکتر هستند، به راحتی از فیلتر عبور می کنند. در واقع این روش، سلامت آب را از بین می برد و املاح معدنی طبیعی آب را جدا می کند که این املاح غیر از ایجاد مزه خوب در آب عملکردی حیاتی در سیستم بدن دارند که با جداسازی آنها در این روش، آب ناسالم می شود . ضمن اینکه در این روش جهت تصفیه هر یک گالن آب، 2 یا 3 گالن آب به هدر می رود.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به irankangenwater.com می‌باشد.

telegram app icon 2icon email icon clip art at clker com vector qafaq e mail icon trace 0
www.kangenwater.vip

Go to top